Фільтр
Ціна  223 - 29540 грн.
Виробник
об'єм бака

форма
матеріал бака
країна виробника
Розширювальні бачки для опалення

Розширювальні бачки для опалення

Мова Русский Українська

Важливий елемент опалювальної системи - розширювальний бачок, який забезпечує безпечну роботу всієї мережі. Однак перш ніж купувати цей резервуар, рекомендується ознайомитися з їх типами, з тим, як вони функціонують і підключаються до мережі, це дозволить не витратити гроші даремно і полегшить монтажні роботи.

Призначення бачка

З уроків фізики в школі всі пам'ятають про те, що при нагріванні речовини розширюються. Рідина, нагріваючись, не розширюється, а перетворюється у газ. Газоподібна форма, в свою чергу, ширше, ніж рідина, і вона вимагає більшого обсягу. Під час нагрівання опалювальної системи частина води, що знаходиться всередині, перетворюється в пар, що призводить до сильного тиску, і речовина в трубах намагається знайти вихід.

Нескладно здогадатися, що при сильному тиску може статися прорив труби. Саме в цьому бачку збирається надлишок води і пари. Замість розширювального бачка закритої системи опалення можна використовувати спеціальні клапани для зливу води, але це незручно, так як потрібно організувати місце зливу, а в систему регулярно додавати воду.

Типи розширювальних бачків для опалення

Незважаючи на те, що ціна розширювальних бачків для опалення зовсім невисока, до вибору цього елемента слід ставитися відповідально.

Є два основних типи бачків:

  • відкриті;
  • закриті.

Відкритий бачок являє собою ємність циліндричної форми, рідше - кубічної. Цей резервуар обов'язково повинен бути встановлений в найвищій точці системи опалення. Якщо мова йде про житловий будинок, його встановлюють на горищі. У бака два патрубки, один - для прийому води, а другий - для її виведення.

Важливо знати, що такі бачки встановлюються тільки в системах без циркуляційного насоса. Головний недолік цього рішення - складність монтажу зважаючи на необхідність шукати найвищу точку. Ще один недолік - високі тепловтрати, тому великим попитом користується закритий розширювальний бачок для опалення.

Говорячи про його особливості, відзначимо, що розширювальний бачок закритої системи опалення являє собою ємність з металу, в більшості випадків - кулястої форми. Всередині «куля» розділена на дві частини еластичним матеріалом. Коли починає надходити рідина, мембрана стає ширше, це в свою чергу витісняє надлишки газу.

Коли вода в системі охолоджується, а рівень тиску знижується, мембрана починає звужуватися і поступово вичавлювати всю вологу назад в систему. Розширювальний бачок для опалення закритого типу може встановлюватися в будь-якому місці системи. Тим часом ємність прийнято монтувати поруч з опалювальним приладом (бойлером або котлом).

Розширювальник бачок для опалення

До основних переваг таких бачків слід віднести:

  • немає необхідності встановлювати в найвищій точці системи;
  • компактні розміри в порівнянні з відкритими;
  • мінімальні теплові втрати;
  • можуть працювати при високому тиску.

Види бачків закритого типу

Ці резервуари підходять для використання як в централізованих, так і в автономних системах. На сучасному ринку представлений величезний асортимент таких бачків з різними характеристиками, але всі вони діляться на два основних типи:

  • з діафрагменною мембраною;
  • з фланцевою конструкцією.

У першому випадку конструкція являє собою сферичну ємність, всередині знаходиться еластичне полотно, яке розширюється і звужується в залежності від рівня тиску. Ця система стійка до сильних і різких перепадів температури і тиску. Мембрана не рветься, але з часом зношується. Головний недолік - її не можна замінити, тому доведеться купувати новий бачок.

Розширювальний бачок системи опалення закритого типу з фланцевою конструкцією відрізняється тим, що в будь-який момент можна замінити мембрану. Завдяки фланцевим з'єднанням конструкцію легко розібрати і зібрати. Також такі бачки відрізняються стійкістю до корозії, так як теплоносій не стикається зі стінками резервуара. Цей тип бачків може мати горизонтальну, або вертикальну конструкцію.

Якою має бути ємність бачка

Необхідний обсяг розширювального бачка системи опалення закритого типу розрахувати зовсім не складно. Обсяг бачка повинен дорівнювати 10-ти відсоткам від загальної кількості води в системі. Відповідно, якщо в системі 200 літрів води, обсяг резервуара становитиме 20 літрів.

Однак якщо замість води використовується гліколева рідина, обсяг бачка повинен бути не менше 50-ти відсотків від обсягу системи. І все ж рекомендується порадитися з фахівцем, так як відповідний обсяг може залежати і від інших факторів.

Обслуговування баку

Важливо знати, що вся система, включаючи сам бачок, потребує регулярного технічного обслуговування. Здійснювати перевірку слід два рази на рік - перед опалювальним сезоном і після його завершення. Розширювальні бачки для системи опалення обов'язково слід перевіряти на наявність іржі, яку необхідно видаляти, якщо є можливість. Крім того, потрібно стежити за зовнішніми ушкодженнями, чи не з'явилися на бачку вм'ятини, чи немає патьоків і інших дефектів механічного характеру. В обов'язковому порядку слід перевіряти, чи відповідає початковий тиск всім розрахунковими даними.

Усередині важливо подивитися, наскільки еластична мембрана, а також переконатися в її цілісності. При пошкодженні полотна його потрібно обов'язково замінити або придбати новий бачок. Після закінчення опалювального сезону з бачка треба злити всю накопичену вологу і висушити його, щоб запобігти появі корозії.

Розширювальні бачки в інтернет-магазині Holodanet

У каталозі інтернет-магазину представлені розширювальні бачки відкритої системи опалення та закритої, всіх типів і будь-якого обсягу. Вся доступна продукція - від іменитих італійських і китайських виробників. На кожен куплений товар надається багаторічний гарантійний термін. Доставка розширювальних бачків здійснюється в будь-який регіон України.

Вид: Списком / Таблицею
Показати:
Ви дивилися